0 364 224 09 50

Boyraz Grup & Mustafa Boyraz

Çorum Ticaret Borsası / Boyraz Grup & Mustafa Boyraz

 

Tarımex İç ve Dış Ticaret A.Ş.,Boyraz Yem Gıda Sanayi ve Ticaret Ltd.Şti.,Agromi Pelleting Plant Ukraine (Vinnitsa/Ukrayna),şirketlerini  barındıran boyrazgroup’un, geldiği noktayı ve hayallerini  Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Boyraz anlatıyor…

1976 yılında, 16 yaşında vergi mükellefi olarak  ticari hayata başladım ve Türkiye şartlarında döneminde içinde bulunduğu zorlukların farkında bile değildim.

İlk işim gıda toptancılığı oldu ve yaklaşık 20 yıl bu sektörde deneyim kazanma fırsatı buldum. O zamanlar sadece bir iki ürün değil, tüm gıda mamullerinin alış ve satışı ticari hayatı şekillendiriyordu ve bu çok yönlü ticaret, bize daha sonra yatırım yapma cesaretini de kazandırdı. 1996 yılında  Çorum’un Alaca ilçesinde ortaklı bir yapı ile yem fabrikası kurarak zaten içinde bulunduğumuz coğrafyadan ötürü yabancı olmadığımız Tarım ve Hayvancılık sektörüne tekrar geçiş yapmış olduk. Tarım ve Hayvancılık sektörünün  geçirmiş olduğu tüm gelişimleri 2010 yılına kadar devam eden ortaklı yapımız ile  yaşamış olduk.

Bu arada 2001 yılında Tarımex İç ve Dış Ticaret A.Ş.’ni kurarak hammadde ithal etmeye ve yurt içinde de hammadde ticaretimizi yapılandırmaya başladık.2015 yılının sonuna geldiğimizde de  yıllık  305.000.000 TL cirolara ulaştık ve ulaştığımız bu ciro ile TOBB nin derlediği  ‘’ Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 firması’’ ödülüne layık görüldük .Halen bölgenin en büyük hammadde tedarikçileri arasında faaliyetlerimizi sürdürmeye devam ediyoruz.

Hammadde ticaretinde kalıcı olmak adına ve işlem hacmimizi artırmak adına 05.06.2010 tarihinde Agromi Pelleting Plant Ukraine firmasını (Vinnitsa/Ukrayna), kurarak faaliyetlerimizi yurt dışına da taşırmış olduk.Bir yem fabrikasının, paketleme hariç tüm özelliklerini barındıran  Ukrayna’da ki tesisimizde de yaklaşık 12 kişi istihdam ediyor ve ithalatımızı her geçen gün artırıyoruz.Aynı zamanda Rusya’da da satın alma ofisimiz yer almakta ve siz değerli  yetiştirici ve yem üreticilerimize en kaliteli ,en hesaplı ürünleri getirmek için çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

Yaptığımız hammadde ticaretimizi ve yatırımlarımızı büyütmek adına Nisan 2011 tarihinde yem tesisi kurma kararı alarak Boyraz Yem Gıda Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.’ ni kurduk. Böylece hayvan yetiştiriciliğinin en büyük girdilerinden ve  ülke ekonomisine sağladığı katma değer açısından son derece önemli bir  sektör olan yem sektörüne giriş yapmış olduk. Bölgenin en büyük ve en modern tesisini kurmayı hayal ettik ve 1 Temmuz 2013 tarihinde yem üretim tesisimizi tüm üreticilerimizin ve tedarikçilerimizin hizmetine sunduk. Yaklaşık 50 kişi istihdam ettiğimiz tesisimizi, bölge halkımızın ve ulusumuzun hizmetine sunmaktan gurur duyuyor ve yatırımlara devam edeceğimizi sizlerin desteği ile sürdüreceğimizi müjdeliyoruz.

Yaptığımız işlerde her zaman insan sağlığını ön planda tutmayı ve en son teknoloji kullanılarak çalışan ve tedarikçilerimizle birlikte kendi kültür ve inancımıza uygun üretimler yapmayı hedefliyor,

Hepinizi en içten duygularımla selamlıyorum.

Saygılarımla…

                                                                                                                          Mustafa BOYRAZ

                                                                                                                     Yönetim Kurulu Başkanı