0 364 224 09 50

Haberler

CHP ÇORUM İL ÖRGÜTÜ SEÇİM ÇALIŞMALARI KAPSAMINDA BORSAMIZI ZİYARET ETTİ.

11.05.2015
CHP ÇORUM İL ÖRGÜTÜ SEÇİM ÇALIŞMALARI KAPSAMINDA BORSAMIZI ZİYARET ETTİ.

CHP Çorum İl Örgütü, seçim çalışmaları kapsamında  BaşkanıMIZ Ali Bektaş ve Yönetim Kurulu üyelerini ziyaret etti.

Ziyarete CHP Çorum il Başkanı Gürsel Yıldırım, CHP Çorum Milletvekili ve Milletvekili Adayı Tufan Köse, CHP Çorum Milletvekili Adayları Dinçer Solmaz, Saim Topgül, Merkez ilçe Başkanı Ali Rıza Suludere gençlik ve kadın kolları üyeleri katıldı.

Yönetim Kurulu Başkanımız Ali Bektaş, Çorum Ticaret Borsası olarak siyasi partilere eşit mesafede durduklarını belirterek, “bizim taraf olduğumuz tek konu Çorum ve Çorum halkının mutluluğu, ekonomisidir.  

Çorum’un huzuru neredeyse biz orda oluruz. Biliyorsunuz Arife günleri bayramlara hazırlıktır. Seçim öncesi yapılan çalışmalarda buna benzer. Bu günlerde Çorum’un sorunlarını konuşmak gerekir. Biz siyasi partilerin yaptığı her iyi işi alkışlarız. Kendilerine başarılar diliyorum” dedi.    

CHP İl Başkanı Gürsel Yıldırım,  bütün siyasi partilerin ortak amacının ülkeyi iyi yöneterek halka hizmet etmek olduğunu belirterek, “ülke ne kadar iyi yönetilirse bundan hepimiz faydalanırız. Birde bizi deneyin diyoruz. Bizim vaatlerimiz bütçenin yüzde 2.8’i.  Bize ‘kaynak nerde?’ diye soranlara şunu diyoruz. Çaldırmayacağız, kaçak saraylar yaptırmayacağız. Biz asgari ücreti 1500 TL yapınca insanlar paralarını yastık altında saklamayacak gidecek esnafımızdan alış veriş yapacak ekonomide sirkülasyon olacak devlet bundan katma değer vergisi alarak zarar etmeyecek. Bizi böyle sıcak karşıladığınız için teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

CHP Çorum Milletvekili ve Milletvekili Adayı Tufan Köse ise CHP olarak 7 Haziran’da yapılacak seçimlerde iktidar alternatifi olduklarını belirterek, “Sizin sektör üreticileri zor şartlarda üretim yapmaya çalışıyorlar. Maliyetleri çok yüksek. Çiftçi göç etmek zorunda bırakılıyor. Biz insanların doğduğu yerde doymasını istiyoruz. Çok gelişmiş kapitalist ülkelerde bile çiftçi bizim çiftçimiz kadar ezilmiyor. Gübreyi çiftçimizin kullanacağı dönemde sübvanse etmek gerekir. İnsanların aklıyla dalga geçilmesin” dedi.

CHP Çorum Milletvekili Adayı Dinçer Solmaz ise Çorum’un dünyada ilk ticaret merkezlerinden birisi olduğunu belirterek, “böyle bir yerde Ticaret Borsası Başkanı olarak önemli bir noktadasınız.  Çorum kalkınmakta olan bölgeler arasında 4. bölgede bulunuyor. Ancak bir an önce 5. bölgeye geçmemiz lazım.

Bugün Türkiye’de 500 bine yakın çiftçimiz tarlasını ekemiyor. Biz üretimi arttırmak için programlarımızla hazırız. Bizim iktidarımızda herkes rahat bir nefes alacak” ifadelerine yer verdi. FOTO GALERİ


Çorum Ticaret Borsası / CHP ÇORUM İL ÖRGÜTÜ SEÇİM ÇALIŞMALARI KAPSAMINDA BORSAMIZI ZİYARET ETTİ.

Çorum Ticaret Borsası / CHP ÇORUM İL ÖRGÜTÜ SEÇİM ÇALIŞMALARI KAPSAMINDA BORSAMIZI ZİYARET ETTİ.