0 364 224 09 50

Haberler

KARDEŞ BORSALAR: ÇORUM TİCARET BORSASI & KAYSERİ TİCARET BORSASI

14.01.2020
KARDEŞ BORSALAR: ÇORUM TİCARET BORSASI & KAYSERİ TİCARET BORSASI

TOBB Oda-Borsa Akreditasyon Sisteminde de yer alan, ilişkileri geliştirmek adına, Çorum Ticaret Borsası ve Kayseri Ticaret Borsası, protokol imzalayarak kardeş borsa oldu.
 
Çorum Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanımız Naki Özkubat, yaptığı konuşmada “Sizlerle ‘Kardeş Borsa’ olmaktan onur duyarız. TOBB’a bağlı tüm oda-borsalar gerçekten kardeştir. Çok güzel bir birliktelik var. Bu birliktelikten büyük bir gücün doğduğuna inanıyorum. Bu protokolün hem Kayseri hem de Çorum bölge ekonomisine büyük katkı sağlayacağına inanıyorum. Bu tanışma ve ‘Kardeş Borsa’ olmak insanları daha da yakınlaştırıyor” dedi.
 
Kayseri Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Bağlamış ise yaptığı konuşmada “Dileriz ki borsalarımız arasında ekonomik ve insani ilişkileri güçlendirme ve hizmet kalite anlayışını paylaşma amacıyla girdiğimiz bu yol başarıyla amacına ulaşır. Amacımız, her iki Borsa arasında iletişimi güçlendirmek, karşılıklı hizmet standartlarının artmasını sağlamak, ortak toplantılar ve faaliyetler düzenlemek, işbirliği sayesinde daha kapsamlı faaliyetler/projeler hazırlamak, sanayi ve ticaretin gelişmesinin yanında sosyo-kültürel faaliyetlerde birlikte hareket etmek ve böylece “ Gücümüz gücünüz, gücünüz gücümüz” felsefesiyle diğer Borsalara rol model olmayı amaçlamaktır. Çorum Ticaret Borsası ile kardeş olmaktan çok memnunuz, protokolün hepimize hayırlı olmasını dilerim dedi.”
 
İmzalanan protokolün ardından karşılıklı plaketler verildi.
 
Kardeş borsa protokolü kapsamında ;
Her iki borsa, eğitim, iş geliştirme ve diğer borsa işleriyle ilgili konularda teknik destek sunulması/bilgilendirilmesi,
İlişkilerin verimli ve sürekliliği için gerektiğinde ortak toplantı düzenlenmesi,
Bölgemizdeki tarihi ve kültürel zenginliklerinin tanıtımına yönelik ortak etkinlikler seminerler düzenlenmesi,
Yeni projelerle ilgili bilgi alışverişinde bulunmak ve uygun projelerde diğer borsanın ortak olmasını sağlamak, ortak projelere imza atmak.