0 364 224 09 50

Haberler

Girişimcilik, Mentorluk ve Staj İş Birliği Protokolü İmza Töreni ve TOBB Genç Girişimciler Kurulu Toplantısı

13.02.2020
Girişimcilik, Mentorluk ve Staj İş Birliği Protokolü İmza Töreni ve TOBB Genç Girişimciler Kurulu Toplantısı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) İl Genç Girişimciler Kurulu Başkanları, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde biraraya geldi.?
TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu burada yaptığı konuşmada, genç girişimcilere tavsiyelerde bulunarak, gençlere rol model olmalarını, onlara kendi başarılarını anlatmalarını istedi.
 
Yerelde etkili olmaları gerektiğine vurgu yapan Hisarcıklıoğlu, “En büyük potansiyel üniversitelerdir. Sizin için hazine üniversiteler. Hepsi genç, hepsi gelecekte ne yapacağım kaygısında. Onun için bunları teşvik edin. Her ilde en azından bir üniversite var. Girişimcilik kulübü yoksa kurdurtun. Varsa onlarla yakın temas içinde olun. Onları da diğer kulüpler içinde en aktif hale getirmeniz lazım” dedi.
 
Hisarcıklıoğlu, akademik danışmanlar ile de birlikte çalışmalarını tavsiye etti.
 
Genç girişimcilerin birlikte projeler tasarlamalarını isteyerek, “TOBB Kamu üzerinde en etkili iş örgütü. Kamu politikalarının tasarlanmasına katkı vermek bizim görevimiz. Türkiye’de herkes girişimciliği keşfetti. Türkiye’de girişimcilik konuşuluyorsa burada TOBB’un rolü bir numara” şeklinde konuştu.
 
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, genç girişimcilerin gelişmesi için eğitim seminerleri düzenlemeye başladıklarını anlatarak, bu eğitimlere katılmalarını istedi.
 
Genç Girişimci Kurullarının üyelerini ziyaret etmesi gerektiğini vurgulayan Hisarcıklıoğlu, “Oturduğumuz yerden rol model olamayız. Onların sıkıntılarını, dertlerini, fikirlerini muhakkak sahada ziyaret ederek, dinleyerek öğrenebiliriz. Bölge toplantıları yapmanız lazım” dedi.
 
Kaynak sıkıntısı olmadığını belirten Hisarcıklıoğlu, stratejik hareket edene çok kaynak olduğunu söyledi. Hisarcıklıoğlu, sosyal medyayı ve yerel medyayı etkili kullanmalarını, yaptıkları çalışmaları bu şekilde duyurmalarının önemine değindi.