0 364 224 09 50

Haberler

MECLİS BAŞKANIMIZ MUSTAFA BOYRAZ VE YÖNETİM KURULU BAŞKANIMIZ ALİ BEKTAŞ´TAN 19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

19.05.2017
MECLİS BAŞKANIMIZ MUSTAFA BOYRAZ VE YÖNETİM KURULU BAŞKANIMIZ ALİ BEKTAŞ´TAN 19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Ticaret Borsası Meclis Başkanı Mustafa Boyraz ve Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bektaş bir mesaj yayımladı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin tarihinde dönüm noktalarından birisi olan, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a doğru attığı ilk adımla yaktığı bağımsızlık ateşinin, 98. yıldönümünü kutlamanın sevincini ve gururunu yaşıyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti'nin ne kadar büyük zorluklar ve mücadeleler içerisinde kurulduğunu ve bugünlere geldiğini; aziz şehitlerimize minnet ve şükran duygularıyla bir kez daha idrak etmekteyiz. 19 Mayıs 1919 hafızamızda sadece bir tarih değil; bir milletin yeniden doğuşunu, millet iradesini ve bağımsızlığını ifade etmektedir.”

 

İstiklalini gencecik şehitlere borçlu bir millet olarak bu önemli günde, Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, Kahraman silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, geleceğimizi emanet edeceğimiz, yarının umudu gençlerimizin de,19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor; sağlık ve başarılar diliyoruz”dediler.