0 364 224 09 50

Haberler

YÖNETİM KURULU BAŞKANI ALİ BEKTAŞ'DAN ÜYE AİDAT ÖDEMESİ VE 7020 SAYILI KANUN/AİDAT YAPILANDIRMA HATIRLATMASI

29.06.2017
YÖNETİM KURULU BAŞKANI ALİ BEKTAŞ'DAN ÜYE AİDAT ÖDEMESİ VE 7020 SAYILI KANUN/AİDAT YAPILANDIRMA HATIRLATMASI

Çorum Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bektaş, yıllık aidatlarını henüz ödememiş üyelerin mağduriyet yaşamaması için aidatların 30 Haziran Cuma gününe günüde kadar ödenmesinin zorunlu olduğunu belirterek, üyelere hatırlatmada bulundu.

“5174 Sayılı Odalar ve Borsalar Kanunu’nun Yıllık Üye Aidatı ile ilgili 50.Maddesine istinaden 30 Haziran ve 31 Ekim tarihlerinde iki eşit taksit halinde ödenmesi gerekmektedir. “ dedi.

Aidatların zamanında ödenmemesi halinde 6183 sayılı kanun hükümlerine göre her bir ay için %1,40 oranında gecikme zammı tahakkuk edileceğini hatırlatarak, Üyelerimizin mağdur olmaması, cezalı bir ödemeye düşmemeleri için, ödemelerini yasal süreler içerisinde yapmalarını önemle rica ederiz.

Borcu olan üyelerimiz 30.06.2017 Cuma günü mesai saati bitimine kadar borsamız veznesine, nakit veya kredi kartı ile veya banka hesaplarımıza aidat borçlarını ödeyebilirler.

Sanal Pos Uygulamasına Geçildi.

Üyelerimizin aidat borçlarını sorgulamaları ve internet aracılığı ile ödemeleri için sanal pos uygulamasına geçiş yapıldı.Artık üyelerimiz borsamıza gelmeden de bulundukları yerden ödemelerini gerçekleştirebilecek.

Üyelerimiz Borsamız web sitesinde (www.corumtb.org.tr) bulunan online tahsilat linkini tıklayarak veya https://ebelge.tobb.org.tr/hizliaidatodeme.php linki ile borsa sicil numarası ve vergi numarası ile giriş yaparak, üye aidat borçlarını online sorgulayabilir, kredi kartı ile online ödemelerini yapabilirler.

Akredite Borsa olarak öncelikli amacımız üyelerimizin taleplerini hızlı ve kaliteli şekilde yerine getirmektir. Bu doğrultuda Çorum Ticaret Borsası olarak kendimize uygulayabileceğimiz teknolojik gelişmeleri yakından takip ediyoruz. 

7020 Sayılı Kanun ve Aidatların Yapılandırılması

Yine Çorum Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bektaş, “7020 sayılı “Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda ve Bir Kanun Hükmünde Değişiklik yapılmasına Dair Kanun” 27.05.2017 tarihli Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren kanun kapsamında oda ve borsalara olan aidat borçları da yapılandırma kapsamına alındığını belirterek, söz konusu yapılandırmadan yararlanmak isteyen borsa üyelerinin  en geç 31 Temmuz 2017 tarihine kadar borsamız  Muhasebe Müdürlüğü birimine müracaat etmeleri gerekmektedir.” ifadelerini kullandı.