0 364 224 09 50

Haberler

Çorum Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bektaş, “Borsa kompleksi imar ve altyapı çalışmaları ile yeni yapılan hayvan pazarı konusunda Belediye Başkanı Sayın Muzaffer Külcü’ye teşekkür ediyorum” dedi

31.07.2017
Çorum Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bektaş, “Borsa kompleksi imar ve altyapı çalışmaları ile yeni yapılan hayvan pazarı konusunda Belediye Başkanı Sayın Muzaffer Külcü’ye teşekkür ediyorum” dedi

Çorum Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bektaş ve ekibi dört yıl boyunca yaptıkları çalışmaları anlatmak ve görüş alışverişinde bulunmak üzere buğday pazarı esnafı ile istişare toplantısı düzenledi.

Toplantıya çok sayıda Ticaret Borsası üyesi katıldı. Toplantıda Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bektaş, Meclis Üyeleri ve Yönetim Kurulu üyeleri hazır bulundu. Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bektaş Üyelerine en iyi şekilde hizmet vermeye kararlı olduklarını dile getirerek, "İstişare etmek, ortak akıl üretmek, yönetim anlayışımızın temel ilkesidir." dedi.

 Göreve geldikleri günden bugüne yapılan hizmetler hakkında genel bir bilgi veren Bektaş, “Tam bir tasarruf uygulaması yaparak, borsamızda alınan tescil ücreti oranını sizlerin istediği gibi binde ikiden, binde bire düşürerek tescil oranını %50 düşürmemize rağmen hizmet kalitemizi %100 artırdık. Borsa kompleksi yapımı nedeniyle daha önceden oluşan milyonluk borçlarımızı ödedik. Borsa kompleksinin üzerine yapıldığı arazinin tapusu üzerindeki şerhi kaldırarak, borsamızın müstakil tapusunu aldık. Borsa kompleksi altyapı, yağmur suyu şebekesi, asfalt çalışmalarımızı ve tadilat projelerimizi tamamladık. İnşaat ruhsatımızı aldık. Borsa kompleksi imar ve altyapı çalışmaları ile yeni yapılan hayvan pazarı konusunda Belediye Başkanı Sayın Muzaffer Külcü’ye teşekkür ediyorum. Modern teknolojinin son imkânlarını en güzel şekilde uygulamaya çalışarak aldığımız yeni cihazlarla yenilenen yetkili sınıflandırıcı lisansına sahip laboratuvarımız sayesinde gerçek değerini bulan ürünlerin, satış salonumuzda uyguladığımız elektronik satış sistemi ile de hakkaniyetli ve adil bir şekilde satışını yapıyoruz. Ayrıca, siz üyelerimizin borsamıza geldiğinizde tüm işlemlerinizi halledebilmesi, kısaca üye memnuniyetini gerçekleştirmek amacıyla, tüm servisleri birleştirerek tek bir mekânda hizmet vermeye başladık. Borsamız gerek kendi sorunlarının, gerekse üyelerimizin sorunlarının çözümüne aktif olarak katılan ve bu konularda görüş bildiren bir kurumdur. Bu görevimizin de bilincinde olarak; Gıda Tarım Hayvancılık Bakanlığı nezdinde yaptığımız yoğun lobi faaliyetleriyle haksız rekabetin önüne geçilmesi amacıyla, pirinçte uygulanan KDV oranının %8’den %1’e indirilmesi, gübrede ve yemde KDV oranlarının kaldırılması sonucuna katkı sağladık. Üyelerimizin yaşamış olduğu ekonomik sıkıntılardan bir nebze kurtulabilmesi, rahat bir nefes alabilmeleri için camia olarak iştiraki olduğumuz Kredi Garanti Fonu kefaleti ile “Nefes Kredisi” adı altında yıllık %9,90 faiz oranı ile kredi kullanmalarını sağladık. TOBB ve Borsamız olarak gıda yardımları ve ilköğretim öğrencilerine yapılan kırtasiye ve giyim yardımları gibi her zaman sosyal hizmetlerde bulunduk. İlimizin ara eleman ihtiyacını karşılamak üzere yaptırılan TOBB-OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile eğitime verdiğimiz önemi gösterdik. Borsamıza, bir dizi denetimler sonucunda, meclisimiz ve çalışan arkadaşlarımızın özverili çabaları ile yaptım değil, yaptık anlayışıyla yani takım çalışması neticesinde hak ettiği takdiri alarak,5 yıldızlı akredite borsa unvanı kazandırdık. Böylece, İç Anadolu’nun yıldızlı borsalarından olduk.” dedi.

Borsayı daha da ileri seviyelere çıkarabilmek için birlikte hareket edilmesi gerektiğini vurgulayan Bektaş, katılımcıları tek tek dinleyerek, birçok konuda fikir alışverişinde bulundu.

Toplantılarda üyelerin Borsa´dan daha iyi hizmet alabilmesi için düzenlenen üye anket formu da dolduruldu. Toplantı sonrası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bektaş toplantıya katılan üyelere ayrı ayrı teşekkür etti.