0 364 224 09 50

Haberler

30 AĞUSTOS MİLLETİMİZİN BAĞIMSIZLIĞINI DUMLUPINAR`DAN TÜM DÜNYAYA İLAN ETTİĞİ GÜNDÜR.

30.08.2017
30 AĞUSTOS MİLLETİMİZİN BAĞIMSIZLIĞINI DUMLUPINAR`DAN TÜM DÜNYAYA İLAN ETTİĞİ GÜNDÜR.

30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Meclis Başkanı Mustafa Boyraz ve Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bektaş bir mesaj yayımladı.

Tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biri olan, 26 Ağustos 1922’de başlayıp,  30 Ağustos’ta Dumlupınar'da Mustafa Kemal'in başkumandanlığında, zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesi, işgale uğrayan ülke topraklarımızı geri almamızın ve vatanımızın canımızdan aziz olduğunun tüm dünyaya ilanıdır. Milletimizin ortaya koyduğu eşsiz ruh, azim, başarı ve fedakârlık bizler için kelimelerle ifade edilemeyecek kadar değerlidir.

Bugün, kahramanlık destanlarıyla dolu Kurtuluş Savaşı`nın zaferle taçlandırıldığı, milletimizin bağımsızlığını Dumlupınar`dan tüm dünyaya ilan ettiği çok anlamlı bir gündür.

Milletimizin bağımsızlık ve özgürlüğü uğruna verdiği bu büyük mücadelenin 95. yıl dönümünü  kutladığımız bu anlamlı günde; bu şanlı tarihi bize armağan eden,  başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, kanlarıyla canlarıyla bu toprakları vatan yapan ve ülkemizin milletiyle bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, milletimizin, borsa camiasının ve Çorum halkının 30 Ağustos Zafer Bayram'Inı kutluyoruz.

Saygılarımızla

 

 

                    Ali BEKTAŞ                                    Mustafa BOYRAZ

            Yönetim Kurulu Başkanı                        Meclis Başkanı