0 364 224 09 50

Haberler

GELECEK NESİLLERİMİZE IŞIK TUTAN TÜM DEĞERLİ ÖĞRETMENLERİMİZİN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN !

24.11.2017
GELECEK NESİLLERİMİZE IŞIK TUTAN TÜM DEĞERLİ ÖĞRETMENLERİMİZİN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN !

Çorum Ticaret Borsası Meclis Başkanı Mustafa Boyraz ve Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bektaş 24 Kasım Öğretmenler günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Boyraz ve Bektaş mesajında "Büyük Önder Atatürk'ün 24 Kasım 1928 tarihinde Millet Mektepleri Başöğretmenliğini kabul etmesinin 89 uncu, bu anlamlı günün öğretmenler günü olarak kutlanmaya başlanmasının ise 37 inci yılını büyük bir coşkuyla kutluyoruz.

Dünyada en kutsal mesleklerden biri olarak bilinen öğretmenlik, ülkemizin geleceği ve teminatı olan çocuklarımızın sorumluluk sahibi bireyler olarak yetişmesi açısından çok büyük öneme sahiptir. Öğretmenlerimiz çocuklarımıza, eğitim ve öğretimin yanı sıra iyilik ve doğruluk prensibini de aşılayarak ülkemizi aydınlık yarınlara taşıyacaklardır.

“Unutulmamalıdır ki bir milletin istikbali anlamına gelen çocuklarımıza ve gençlerimize yapılan yatırım, o milletin yarınlarına yapılan yatırımdır. Dolayısıyla ülkemizin geleceği olan çocuklarımızı fedakârca yetiştiren, bizleri bu günlere getiren başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm değerli fedakâr öğretmenlerimizin 24 Kasım öğretmenler gününü yürekten kutluyoruz.” dediler.