0 364 224 09 50

Haberler

YÖNETİM KURULU BAŞKANI ALİ BEKTAŞ DİREK UÇUŞLARA DESTEK İÇİN FRAKFURT'A GİTTİ.

28.11.2017
YÖNETİM KURULU BAŞKANI ALİ BEKTAŞ DİREK UÇUŞLARA DESTEK İÇİN FRAKFURT'A GİTTİ.

İş dünyasının yıllardır beklediği Avrupa kentlerine doğrudan uçuşlar, Ankara Ticaret Odası’nın (ATO) girişimleriyle 29 Ekim’den itibaren başladı.

THY’nin Ankara’dan Frankfurt, Viyana, Berlin ve Paris’e başlayan uçuşlarına destek için Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran başkanlığındaki Çorum Ticaret Borsaı Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bektaş’ın da bulunduğu 170 kişilik heyet, ATO'nun ısrarlı girişimleri sonucu Türk Hava Yolları'nın (THY) Ankara'dan direkt uçuş başlattığı Frankfurt'a gitti. ATO'nun direkt uçuşlara destek vermek amacıyla gerçekleştirdiği Frankfurt ziyaretinde kongre ve fuar turizmi konusunda da görüşmeler gerçekleştirildi.

-"AB İlişkilerinde Kış Havası Yaşıyoruz"-

Toplantıda Türkiye-AB ilişkileri de ele alındı. Toplantıda konuşan TBMM Eski Başkanı ve AK Parti Ankara Milletvekili Cemil Çiçek, Türkiye ile AB ilişkilerinde Verheugen'in katkılarının büyük olduğunu belirterek, bugün de bu ilişkileri sürdürecek bir Verheugen'in olması gerektiğini söyledi. Türkiye'nin bu ilişkilerden yana olduğunu belirten Çiçek, "Türkiye hiçbir zaman AB üyeliğinden vazgeçmedi. 2000'li yılların başında Türkiye Kopenhag kriterleri sürecini yaşadı ve bunu başardı. AB ile ilgili 58 yasa çıkardık. Hak ve özgürlükleri doğrudan ilgilendiren zor yasaları çıkardık. AB ilişkilerinin geliştirilmesi için müstakil bir bakanlık dahi kuruldu" dedi.

Hisarcıklıoğlu: “Yatırımcı Kolay Ulaştığı Yere Yatırım Yapıyor”

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu da, Ankara’dan direkt uçuş bulunmamasının aktarmalı gidişler nedeniyle 4-5 saatlik kayba yol açtığını dile getirdi.

“Bugün en kıymetli şey paradan sonra zaman kaybıdır” diyen Hisarcıklıoğlu, “Ankaralılar olarak biz değil, Çorum’dan, Eskişehir’den gelen vatandaşlarımız için de geçerli. ATO’nun bu girişimi İç Anadolu’nun tamamına şimdi bir avantaj sağlandı. Biz İstanbul üzerinden giderken, gelen için bu daha büyük bir sorundu. Ama asıl gelen yatırımcının işi kolaylaştı. Çünkü yatırımcı kolay ulaştığı yere yatırım yapıyor. Bu seferlerin artık Ankara üzerinden yapılması karşılıklı olarak bizim kazancımızı değil, bizim şehrimize yapılan yatırımdan yararlananlara da faydalı olacak. Büyük bir problem çözüldü ATO ile birlikte bunu sağladık” diye konuştu.

Bektaş;”Uygulama Çorum’lu İş Adamları İçin De Büyük Bir Fırsat”

 ‘Ankara Uçuyor’ sloganı ile Frankfurt’ta gerçekleşen seyahat sonrası açıklama yapan Çorum Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bektaş; “Ankara'dan yurtdışına direkt uçuşların arttırılması için bir yıldır girişimlerde bulunan ATO Yönetim kurulu Başkanı Gürsel Baran’a, yönetim kuruluna ve destek veren kurumlara emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Frankfurt, dünyanın en önemli kongre ve fuar şehirlerinden birisi. Ankara'nın da Frankfurt benzeri bir kongre ve fuar şehri olması için elimizden gelen çabayı göstermeye hazırız. Uçuşlar, hepimize otomatikman hem zaman hem kolaylık sağlamış olacak. Bu Çorum’lu iş adamları için de büyük bir fırsat. Çorum ve çevre illerinde Ekonomik ve ticari ilişkilerinde büyük avantaj sağlayacak.” İfadelerini kullandı.FOTO GALERİ


Çorum Ticaret Borsası / YÖNETİM KURULU BAŞKANI ALİ BEKTAŞ DİREK UÇUŞLARA DESTEK İÇİN FRAKFURT'A GİTTİ.

Çorum Ticaret Borsası / YÖNETİM KURULU BAŞKANI ALİ BEKTAŞ DİREK UÇUŞLARA DESTEK İÇİN FRAKFURT'A GİTTİ.