0 364 224 09 50

Haberler

MECLİS BAŞKANI YILMAZ KAYA VE YÖNETİM KURULU BAŞKANI NAKİ ÖZKUBAT'IN "19 MAYIS GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI" KUTLAMA MESAJI

18.05.2018
MECLİS BAŞKANI YILMAZ KAYA VE YÖNETİM KURULU BAŞKANI NAKİ ÖZKUBAT'IN "19 MAYIS GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI" KUTLAMA MESAJI

Çorum Ticaret Borsası Meclis Başkanı Yılmaz Kaya ile Yönetim Kurulu Başkanı Naki Özkubat 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladılar.

Kaya ve Özkubat mesajında; Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna giden yolda ilk adımı 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkarak atmıştır. 19 Mayıs 1919, yenilmiş, zedelenmiş, yorgun ve fakir düşmüş bir halkın, vatanını sahiplenerek, geleceğini yeniden kurmaya giriştiği gündür. Bu nedenle,19 Mayıs Türk milleti için tarihi bir gün ve önemli bir dönüm noktası olmuştur. Milli mücadele kıvılcımının yakıldığı bu önemli günden sonra atalarımız: genç, yaşlı, kadın, erkek demeden tek vücut olmuş ve destansı bir mücadele vererek bugün özgürce yaşadığımız bu toprakları bizlere miras bırakmıştır.

Atalarımızın mirası olan Cumhuriyetimizi Ulu Önder Atatürk, ”Bütün Ümidim Gençliktedir.” diyerek, gençlere emanet etmiştir.

“Tüm gençlerimizin ve milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor; vatanımız için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz.”dediler.